Cansat

Jesteśmy czteroosobowym zespołem licealistów z Bednarskiej Szkoły Realnej, reprezentującym Polskę w międzynarodowym konkursie CanSat, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną i Centrum Nauki Kopernik. Na zdjęciu jesteśmy z naszymi dwoma opiekunami. Naszym celem jest zbudowanie i wystrzelenie mini satelity wielkości puszki po napoju na wysokość ponad 2 kilometrów. Nasza sonda ma wykonywać misje związane z pomiarami ciśnienia, temperatury, wilgotności oraz ma dokładnie lądować w wyznaczonym miejscu z dokładnością do 10 metrów.

Misja podstawowa polega na zbieraniu danych i analizie trajektorii lotu, szybkości opadania oraz tworzeniu krótkoterminowej prognozy pogody. Dodatkowo, nasza misja dodatkowa polega na zidentyfikowaniu interesujących miejsc podczas lądowania za pomocą kamery.

Nasza sonda ma potencjał do wykorzystania jako dron na obcej planecie do analizy warunków zewnętrznych, system odzysku rakiet modelarskich oraz tani i dokładny sposób dostarczenia paczek humanitarnych.

Skład zespołu:

Krzysztof Kociołek

Jerzy Puchalski

Jan Rzewuski

Tymon Szczepański

Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.