Festiwal Kultura Nieponura

Festiwal Kultura Nieponura

51% internautów w Polsce deklaruje korzystanie z nielegalnych źródeł kultury w internecie (wg raportu Deloitte „Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki” z 2017 r.). Ściągając np. film z nielegalnego źródła, okradamy twórców i często utrudniamy im dalszy rozwój.

„Kultura nieponura” to projekt społeczny stworzony przez młodych ludzi, dla młodych ludzi. Chcemy uświadamiać innych o legalnych źródłach kultury. Dlatego organizujemy festiwal sztuki, podczas którego odbędzie się wystawa prac młodych twórców, pokazy filmów i muzyka na żywo. Wstęp jak i wiedza pozyskana podczas akcji są darmowe. Dla młodych autorów jest to doskonała okazja do utworzenia nowych kontaktów oraz możliwość promocji w lokalnym środowisku.

Festiwal planujemy na 21.04.2018r.

Jakie są nasze cele?

Promocja legalnych źródeł

Podczas festiwalu planujemy uswiadomić czym są legalne źródła, dlaczego warto z nich korzystać i gdzie można obejrzeć przysłowiowy film legalnie.

Wypromowanie młodych artystów w legalnym środowisku

Festiwal pośrednio ma na celu wypromowanie młodych artystów. Mamy nadzieję, iż podczas festiwalu młodzi autorzy nabiorą wiele ciekawych znajomości, które ułatwią start w przyszłości.

Uświadomienie innych o legalnych źródłach kultury

Projekt ma wpłynąć na pozytywny rozwój Polskiej kultury. Po wyjściu z festiwalu wiedza o legalnej sztuce będzie szerzona w gronie młodzieży.

Projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii: http://kulturanieponura.pl/